Jak odzyskać energię cieplną podczas wentylacji?

Oszczędzanie zużycia energii nie zawsze wychodzi nam na zdrowie, ale jest koniecznością i eko trendem w dzisiejszych czasach. Dlatego coraz bardziej na znaczeniu zyskuje budownictwo energooszczędne. Aby jednak zdrowo oszczędzać zużycie energii, warto zainteresować się rekuperacją. Rekuperacja mazowieckie jest instalacją, która ogranicza straty ciepła, jakie powoduje wentylacja budynku. Rekuperator to specjalistyczne urządzenie, dzięki któremu uzyskuje się znaczne zmniejszenie energii, jaka jest niezbędna do ogrzania nawiewanego do budynku powietrza. Stosuje się go przede wszystkim w budownictwie energooszczędnym, w budynkach użyteczności publicznej, a także i w prywatnych domach.

Jakość powietrza wewnątrz budynku zależy od odpowiedniej wentylacji. Energooszczędne rozwiązania w budownictwie indywidualnym zaburzają wentylację, ponieważ najczęściej ich zadaniem jest zatrzymanie wewnątrz pomieszczeń energii cieplnej. Pomaga w tym na przykład szczelna stolarka okienna. Jednym z jej minusów jest właśnie ograniczenie wentylacji. To powoduje koncentrację zanieczyszczeń, pojawienie się zbyt dużej ilości pary wodnej. Para skrapla się na zimnych elementach konstrukcyjnych budynku, a to prowadzi do rozwoju pleśni i grzybów.

Koniecznością jest więc zapewnienie zdrowej wentylacji powietrza, ale również i zachowanie ekonomicznego użytkowania wentylacji. Rekuperator pomaga więc w zachowaniu zdrowego dla organizmu środowiska oraz w odzyskiwaniu ciepła wentylacyjnego. Jednym słowem zapewnia zdrowy i maksymalny odzysk drogiej energii cieplnej.

 

Może Ci się również spodoba