Trening siłowy – 3 składowe gwarantujące efekty

Trening siłowy nigdy nie należał do najłatwiejszych nawet w okresie roztrenowania. Głównym celem większości osób jest zbudowanie imponującej lub zgrabnej sylwetki, która wpłynie na ich pozycję w społeczeństwie. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, wystarczy sobie zobaczyć mitycznych herosów, których wielbiły tłumy. Trening siłowy to przede wszystkim masa wyrzeczeń oraz poświęceń, aby zdobyć upragnione szczyty. Wpływ na niego mają 3 podstawowe składowe.

 

  1. Odpowiednio rozpisany trening

  2. Indywidualnie dobrana dieta

  3. Nieoceniona pomoc suplementów diety

 

Odpowiednio rozpisany trening

Nie ma co do tego wątpliwości, że trening jest jedną z najważniejszych składowych, które zgrane w całość pozwolą osiągnąć upragniony cel. W zależności od tego, jaki został sobie postawiony, należy wybrać odpowiedni jego rodzaj. Inaczej będzie wyglądać trening na masę, inaczej na rzeźbę, a jeszcze inaczej na utrzymanie sylwetki.

 

Jeśli nie mamy pojęcia o tym, nie powinniśmy sami brać się za planowanie rozpiski. Trening musi być odpowiednio przygotowany także do predyspozycji, a zła technika może wyrządzić więcej szkód niż dobrego. Warto zatem od samego początku zacząć współpracę z wykwalifikowanym trenerem.

 

Indywidualnie dobrana dieta

Dieta to najważniejszy czynnik wpływający na efektywność treningu. Dlaczego? Otóż dostarczając organizmowi wszystkich niezbędnych składników, napędza się jego metabolizm, powodując wzrost masy mięśniowej lub też zrzucenie wagi.

 

Wszystko zależy od kaloryczności posiłków. W przypadku problemów z jedzeniem dużych ilości posiłków można wykorzystać do pomocy odżywki białkowe lub popularne gainery. Zaleca się jednak, aby korzystać z nich jak najmniej, a jak najwięcej mikro i makroelementów dostarczać z naturalnego jedzenia.

 

Nieoceniona pomoc suplementów diety

Suplementy diety to najczęściej witaminy, których w obecnych czasach znajduje się znacznie mniej w różnego rodzaju produktach. Związane to jest, z tym że żywność bio kosztuje znacznie więcej, a więc koszty utrzymania upraw są także wyższe. Większość ludzi skłania się więc do zakupów w marketach, gdzie warzywa i owoce są hodowane w całkiem innych warunkach, przy użyciu różnego rodzaju nawozów i wspomagaczy.

Suplementy diety to także odżywki. Jedną z najpopularniejszych i najlepiej przebadanych jest kreatyna, która pozwala na wzrost masy mięśniowej lub ochronę mięśni podczas treningu redukcyjnego. Jest to niezwykle ważne, aby ją dostarczać organizmowi w odpowiedniej ilości. Można to zrobić za pomocą posiłków i jedzeniu, chociażby wołowiny, która ma jej najwięcej lub kupując ją w proszku albo tabletkach.

Może Ci się również spodoba