Jak wyeksponować kwiaty na balkonie?

Balkon to miejsce, które znacznie powiększa granice domu i pozwala cieszyć się świeżym powietrzem, a jednocześnie zapewnia komfort i relaks całej rodzinie (jeśli na przykład wyposażysz go w metalowe dekoracje dostępne w sklepie https://www.sklep.dastal.com.pl). To miejsce, w którym spędza się wolny czas, można tam tworzyć i rozwijać swoją artystyczną stronę. Priorytetem jest więc nadanie mu atrakcyjnego, praktycznego i pozytywnego wyglądu.

Jednym z najbardziej wdzięcznych elementów wyposażenia balkonu. Mogą one ozdobić przestrzeń i sprawić, że będzie wyglądała jak osobista oaza relaksu i spokoju. Nawet jeśli nie posiada się wystarczająco dużo miejsca na balkonie, istnieją pewne sposoby, dzięki którym można stworzyć na nim mini ogród i podkreślić jego piękno.

Najczęściej wykorzystywanym sposobem ekspozycji roślin na balkonie są wiszące skrzynki, które można zamontować na poręczy nadając przestrzeni ładny wygląd i wygospodarować więcej miejsca. Na małym balkonie, który zostanie ozdobiony w ten właśnie sposób, wciąż pozostanie wystarczająco dużo miejsca, aby postawić stolik i krzesło i cieszyć się wieczorną kawą lub herbatą, chłonąc przy tym świeże powietrze.

Podłoga balkonu może służyć do ustawienia dekoracyjnych doniczek i sadzonek, aby wprowadzić więcej kolorów do swojej przestrzeni. W takim wypadku najlepiej sprawdzą się doniczki o geometrycznych kształtach i pastelowych odcieniach, bo będą rzucać się w oczy dzięki ostrym i wyraźnym krawędziom.

Można też zagrać innym rodzajem roślin. Rośliny pnące to doskonały sposób na przekształcenie gładkich ścian balkonu w kolorowy obraz. Do pnączy wystarczy dokupić konstrukcję nośną (na przykład kratkę lub wygięte pręty stalowe). Ale można też ustawić donice i doniczki na specjalnie do tego przeznaczonej półce lub stojaku w rogu balkonu. Dzięki temu można uzyskać całkiem sporą przestrzeń i hodować dowolną liczbę roślin.

Aby dodać więcej zieleni do swojego balkonu można zastosować również tak zwane donice ścienne. Takie donice są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach i można je niezwykle łatwo przymocować do ścian balkonu za pomocą metalowych haczyków. Uprawia się w nich kolorowe rośliny kwitnące, co dodaje kolorytu ścianom.

Może Ci się również spodoba