Transport mebli na własną rękę – czy to się opłaca?

Transport Mebli

Transport mebli to jeden z najważniejszych, a jednocześnie najbardziej wymagających momentów każdej przeprowadzi. Odpowiednio zorganizowany pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Czy warto zajmować się nim na własną rękę? A może lepiej skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy transportowej? I jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, które warto wziąć pod uwagę zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

Samodzielny transport

Organizując transport mebli na własną rękę, musimy liczyć się z tym, że czeka nas sporo pracy. Dobrze jest także znaleźć przynajmniej jedną lub dwie silne osoby, które nam w tym pomogą. Im więcej osób do pomocy, tym sprawniej powinno przebiegać pakowanie i przewożenie. Na pewno uda ci się znaleźć wśród rodziny czy znajomych chętnych do pomocy. Bardziej wymagające może okazać się znalezienie dogodnego dla wszystkich terminu.

Kiedy ekipa będzie już przygotowana na konkretny termin, należy zadbać jeszcze o materiały do zabezpieczenia mebli. Przydadzą się duże kartony, folia bąbelkowa, stretch i sporo taśmy. Im lepiej okleisz meble, tym większa szansa, że dojadą na miejsce w dobrym stanie.

Kolejna istotna kwestia, o którą trzeba zadbać to zorganizowanie samego transportu. Jeśli nie dysponujesz odpowiednio dużym autem, będziesz musiał je pożyczyć od kogoś znajomego lub skorzystać z usług wypożyczalni. W każdym większym mieście znalezienie firmy, która posiada w swoim taborze większe busy, powinno być dość proste. Pozostaje tylko porównać ich oferty i wybrać najkorzystniejszą.

Sam przewóz mebli należy również odpowiednio rozplanować. Najlepiej przewozić po kolei wszystkie pomieszczenia. W ten sposób znacznie łatwiej będzie rozmieścić meble w nowym mieszkaniu czy domu po ich dostarczeniu na miejsce.

Jak widać, transport mebli na własną rękę wymaga sporo czasu i odpowiedniej organizacji. Decydując się na takie rozwiązanie, można jednak sporo zaoszczędzić i właśnie dlatego tak wiele osób wybiera to rozwiązanie.

Transport z pomocą firmy przewozowej

To zdecydowanie wygodniejsza i mniej pracochłonna opcja. Decydują się na nią wszyscy, którzy nie mają czasu i możliwości, by przewieźć meble samodzielne. Profesjonalna firma przeprowadzkowa z Zielonej Góry zajmie się za nas wszystkim, począwszy od zapewnienia kartonów do pakowania, poprzez spakowanie mebli, aż po odpowiednią organizację samego transportu. Powierzając jej swoje meble, możemy być pewni, że odpowiednio je zabezpieczą i dostarczą do nowego mieszkania bez najmniejszego uszczerbku. Lata praktyki w pakowaniu i przewożeniu mebli sprawiają, że jej pracownicy wiedzą, jak przenosić i ustawiać meble, by nic złego im się nie stało po drodze.

Przy takim rozwiązaniu my jako właściciele nie musimy martwić się praktycznie niczym, poza wskazaniem firmie adresu, z którego meble mają być zabrane, i drugiego, pod który mają być dostarczone. Nie da się ukryć, że to kusząca wizja, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ogrom innych obowiązków oraz wyzwań, z którymi musimy się zmierzyć przy organizacji przeprowadzki.

Może Ci się również spodoba