Światło z LED

Żarówki typu LED są jednym z najbardziej oszczędnych dostępnych źródeł światła, jakie jest wykorzystywane w oświetleniu przemysłowym i domowym. Występują w barwie ciepłej – najbardziej naturalnej i przyjaznej dla oka i barwie białej – zimnej, bardziej sztucznej. Diody LED są trwałe, ekologiczne i przede wszystkim energooszczędne.

Jednym z najpopularniejszych źródeł światła, jakie wykorzystuje się w Polsce, są żarówki gwintowane. Żarówka taka ma zazwyczaj duży trzonek. Żarówki LED E27 posiadają taki właśnie gruby gwint. Dlatego też są wykorzystywane w jednym z najszerszych zakresów zastosowania. Prawdopodobnie są obecnie najpopularniejszym standardem źródeł światła.

Są następczyniami wykorzystywanych najczęściej żarówek wolframowych oraz żarówek halogenowych. Żarówki LED pozwalają zaoszczędzić do 90% energii elektrycznej. Mają zastosowanie w szczególności w gospodarstwach domowych, biurach, urzędach itp. Są to produkty niezawodne i bardzo trwałe. Znacznik E27 to pierwsza litera z nazwiska wynalazcy żarówki -Thomasa Edisona. Natomiast nr 27 oznacza średnicę gwintu – tutaj będzie to 27 mm.

 

Może Ci się również spodoba