Domowy ekspres do kawy – jaki wybrać?

Dla wielu z nas nie ma nic lepszego, niż smak kawy o poranku. Latte macchiato, espresso, napoje cappuccino – niezależnie od tego, jaki jest nasz ulubiony rodzaj kawy, korzystanie z ekspresu z pewnością bardzo ułatwi jej przygotowanie. Ekspresy do kawy, jakie znajdziemy w sklepach, są bardzo zróżnicowane – dowiedz się, jaki ekspres najlepiej spełni twoje oczekiwania!

  • Ekspresy do kawy – dlaczego warto?
  • Smak kawy i rodzaje ekspresów
  • Ekspresy ciśnieniowe automatyczne
  • Dodatkowe funkcje ekspresów do kawy
  • Gdzie szukać ekspresu do kawy: ekspresy online

Ekspresy do kawy – dlaczego warto?

Proces parzenia kawy jest znacznie bardziej skomplikowany, niż mogłoby się wydawać: nie wystarczy, że zmieloną kawę zalejemy wrzątkiem! Do przygotowania aromatycznej kawy, która zachwyci nas swoim smakiem, potrzebujemy specjalnych akcesoriów. Ekspres do kawy znacznie ułatwi nam to zadanie: to urządzenie, które bezdyskusyjnie powinno się znaleźć w każdym domu miłośników kawy! To, jaki typ ekspresu wybrać, zależy od naszych preferencji, umiejętności baristycznych i zasobności portfela. W bogatej ofercie wielu sklepów każdy na pewno znajdzie jednak coś w sam raz dla siebie.

Smak kawy i rodzaje ekspresów

Regulacja mocy kawy i możliwość indywidualnego dostosowania jej do swoich potrzeb to cecha wielu, choć nie wszystkich ekspresów. Różne ekspresy wykorzystują nieco różne metody parzenia kawy – co przekłada się na jej późniejszy smak. Co warto wiedzieć?

  • Ekspresy przelewowe – są niesłychanie proste w obsłudze i dość tanie. Napar przygotowany przy ich pomocy ma nieco więcej kofeiny, niż ten przygotowany w innych ekspresach. Ekspres przelewowy możliwia przyrządzanie naraz dużej ilości napoju, co jest przydatną funkcją przy wielu domownikach lub częstych wizytach gości.
  • Kawiarka – służy do przyrządzania tradycyjnej włoskiej kawy. W efekcie uzyskujemy mocny, aromatyczny napój, pozbawiony charakterystycznej pianki.
  • Ekspresy kolbowe – to rozwiązanie dla tych, którzy lubią rytuał przyrządzania kawy, maja pewne umiejętności w tej dziedzinie i lubią eksperymentować. Kawę przygotowuje się w nich w dużym stopniu manualnie – ekspresy kolbowe możemy często spotkać w kawiarniach. Nie posiadają funkcji automatycznego spieniania mleka – by uzyskać gorące mleko z pianką, musimy zrobić to ręcznie.
  • Ekspresy automatyczne – są rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu lub ochoty na zgłębianie tajemnic parzenia kawy. Wystarczy podstawić filiżankę i nacisnąć kilka przycisków, by cieszyć się ulubionym smakiem.
  • Ekspresy kapsułkowe – są niesamowicie proste w obsłudze. Kapsułki zastępują niezbędną do przygotowania napoju ilość kawy mielonej – wystarczy umieścić je w odpowiedniej szufladce. Minusem jest brak możliwości personalizowania smaku kawy – choć na rynku są dostępne napoje cappuccino, napoje caffe latte i inne.

Ekspresy ciśnieniowe automatyczne

Nie każdy z nas jest pasjonatem przyrządzania kawy. Niektórzy chcą po prostu móc delektować się codziennie pysznym napojem – bez konieczności uczenia się tego, jak idealnie go przygotować. Ekspresy ciśnieniowe (na przykład ekspresy ciśnieniowe DeLonghi) często produkowane są w wersji automatycznej: posiadają wbudowany młynek, system spieniania mleka i automatyczny program czyszczenia, dzięki czemu nasza rola ogranicza się do wyboru rodzaju kawy i naciśnięcia przycisku.

Ekspresy automatyczne to niewątpliwie rozwiązanie bardzo wygodne. Co jest więc ich wadą? W niektórych przypadkach – cena. Wybierając taki ekspres, musimy liczyć się ze sporym wydatkiem.

Dodatkowe funkcje ekspresów do kawy

Wiele ekspresów, takich jak ekspresy do kawy Philips, posiada liczne dodatkowe funkcje. Warto zwrócić na nie uwagę przy zakupie – dzięki czemu kupimy produkt idealnie spełniający nasze oczekiwania.

Jeśli smakuje nam kawa z mlekiem, warto zdecydować się na ekspres, który posiada funkcję taką jak spienianie mleka. Spieniacz automatyczny jest najprostszy w obsłudze, choć nie jest to jedyne skuteczne rozwiązanie. Ekspresy do kawy z młynkiem znacznie upraszczają mielenie kawy, a ekspresy zapamiętujące nasze preferencje dotyczące kawy – pomagają zaoszczędzić czas. Nowoczesne ekspresy mogą posiadać bardzo wiele udogodnień!

Gdzie szukać ekspresu do kawy: ekspresy online

Gdzie najlepiej kupić ekspres do kawy? Zajrzyj na stronę Skąpiec.pl. Jest to portal, który umożliwia porównanie cen poszczególnych urządzeń w różnych sklepach – dzięki czemu łatwo znajdziemy najbardziej korzystną cenowo ofertę i na pewno nie przepłacimy. Kupowanie online umożliwia spokojne przemyślenie zakupu, porównanie produktów i upewnienie się, że wybrany przez nas model na pewno jest tym odpowiednim.

Sposobów przygotowania kawy jest wiele. Każdy z nas ma nieco inne preferencje – każdemu smakuje nieco inna kawa. Również nasze tryby życia znacznie się od siebie różnią: niektórzy mają czas na powolne rozkoszowanie się filiżanką kawy, inni całe życie są w pośpiechu i zależy im na szybkim przygotowaniu kawy każdego dnia. Nowoczesne ekspresy do kawy potrafią naprawdę dużo – sprawdź i przekonaj się sam!

 

Może Ci się również spodoba