Bezpieczne ogrzewanie gazowe

Walka ze smogiem trwa. I bardzo dobrze, że tak się dzieje, ponieważ smog jest przyczyną wielu poważnych schorzeń takich jak choroby cywilizacyjne, w tym nowotwory płuc, gardła. Niezdrowe powietrze zawiera wiele toksycznych czynników, które przyczyniają się między innymi do zwiększenia wolnych rodników w organizmie człowieka.

Przyczyną powstawania smogu jest zbyt duża emisja zanieczyszczeń do atmosfery. Część z nich pochodzi ze spalin, a część z tego, czym palimy w piecach i czym ogrzewamy nasze mieszkania. Jednym z najbardziej proekologicznych rozwiązań dla pozyskiwania energii cieplnej w domach i mieszkaniach jest ogrzewanie gazowe. Wbrew pozorom takie rozwiązanie nie będzie wypłukiwać kieszeni, ponieważ gaz nie jest aż tak drogi, a na pewno przyczyni się do zwiększenia czystości wdychanego powietrza.

Nie powinno się także obawiać jakości współczesnych pieców gazowych. Są bardzo dobrej jakości. Warto jednak pamiętać, że piece gazowe w Warszawie tak jak i w innych miastach należy konserwować i sprawdzać minimum raz do roku. Podobnie często powinna odbywać się kontrola instalacji gazowej. Warto też zamontować w domu – dla bezpieczeństwa mieszkańców – czujniki poziomu CO2.

 

Może Ci się również spodoba