Zalety zewnętrznych rolet aluminiowych

Rolety aluminiowe znane są z zastosowania ich po wewnętrznej stronie okna. Jednak aluminium jest bardziej szlachetnym, wygodniejszym w użytkowaniu jak również praktycznym i funkcjonalnym materiałem niż plastik, dlatego też producenci postanowili zastosować je ten materiał w roletach zewnętrznych. Pancerz aluminiowy w roletach wewnątrz został wypełniony pianką poliuretanową. Takie wypełnienie podnosi współczynnik przenikalności ciepła, czyli zwiększa właściwości izolacyjne rolet zewnętrznych.

Z dobrze izolowanych termicznie budynków najwięcej ciepła ucieka przez okna i drzwi balkonowe. Zimą rolety zewnętrzne są nieprzekraczalną barierą dla ciepła.
Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że pomiędzy opuszczoną roletą, a oknem tworzy się warstwa powietrza, czyli powstaje tak zwana poduszka powietrzna. To za jej przyczyną ciepło zostaje w pomieszczeniu. Dzięki takim rozwiązaniom obniżają się rachunki za ogrzewanie. Warto też wiedzieć, że rolety aluminiowe w Warszawie są bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nie uszkadzają się i nie wypaczają pod wpływem działania deszczu, śniegu, gradu, silnych podmuchów wiatru oraz słońca.

Może Ci się również spodoba