Jak prać ręczniki bambusowe?

Świadoma pielęgnacja staje się coraz bardziej popularna. Ruch ten wiąże się nie tylko z wykorzystywaniem naturalnych i bezpiecznych dla skóry kosmetyków, ale także naturalnych akcesoriów niezbędnych w trakcie toalety porannej lub wieczornej. Do takich przedmiotów należą ręczniki bambusowe. Dowiedz się, czym one dokładnie są oraz sprawdź, w jaki sposób o nie dbać.

Ręczniki bambusowe – co warto o nich wiedzieć?

Ręczniki bambusowe wykorzystywane są przede wszystkim przez osoby, które chcą zadbać o ochronę swojej skóry oraz włosów. Tkanina, z której wykonane są te produkty, składa się bowiem z ok. 60% włókien bawełnianych oraz ok. 40% włókien bambusowych. Dzięki temu materiał wykazuje wiele właściwości ochronnych. 

Nie każdy wie, że na ręcznikach w trakcie osuszania ciała lub włosów gromadzi się dużo wilgoci, która z kolei bardzo często może prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów. Niskiej jakości, tani produkt może więc stanowić spore zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia zarówno skóry, jak i całego organizmu. Ręczniki bambusowe ze względu na swój skład charakteryzują się bardzo szybkim schnięciem, dzięki czemu są wygodne w użytku, a dodatkowo wykazują naturalne właściwości antybakteryjne. Takie produkty można znaleźć w sklepie internetowym HOP Sklep

Ręczniki bambusowe – jak ich używać?

Ręczniki bambusowe różnią się od klasycznych produktów użytku pielęgnacyjnego. Ze względu na swój skład charakteryzują się niezwykle wysoką szybkością schnięcia oraz chłonnością, która wynika ze specjalnego splotu materiału. Tak wyjątkowe tekstylia wymagają również odpowiedniego traktowania. Ważny jest przede wszystkim sposób prania ręczników bambusowych oraz metoda ich przechowywania. 

Pierwsza styczność z nowym ręcznikiem bambusowym 

Jeśli dana osoba zdecyduje się na zakup ręcznika bambusowego, powinna ona wiedzieć, iż przed jego pierwszym wykorzystaniem, należy wyprać go w gorącej wodzie. Takie potraktowanie produktu pochodzącego z magazynu danego sklepu sprawia, że usuwają się wszelkie naleciałości, mogące być szkodliwe dla skóry. Gorąca woda zmniejsza również ryzyko powstania wystających nitek. Pierwsze pranie powinno odbyć się wyłącznie za pomocą wody i ewentualnie kilku kropli octu.

Jak prać ręczniki bambusowe?

Aby zachować wyjątkowe właściwości ręczników bambusowych, a także zabezpieczyć produkty przed zniszczeniem, warto je traktować odpowiednio dobrze. Na to wpływ ma przede wszystkim tryb pralki, w której prany jest materiał. Najlepiej, jeśli jest on jak najbardziej delikatny. Nie ma również konieczności wykorzystywania przy kolejnych praniach wysokich temperatur. Z włókien bambusowych bardzo łatwo jest bowiem usunąć ewentualne plamy czy niechciane zapachy. W trakcie prania ręczników należy wykorzystać jedynie łagodne środki pielęgnacyjne. Dobrze więc unikać silnych detergentów takich jak wybielacze czy środki zmiękczające. 

Po praniu niezwykle ważny jest również sam proces suszenia ręczników bambusowych. Dobrze jest to zrobić na świeżym powietrzu. Jeśli nie ma jednak takiej możliwości, można rozwiesić je na domowej suszarce. Nie należy jednak układać ich zbyt blisko innych materiałów. Ręczniki bambusowe potrzebują bowiem zapasowego miejsca na schnięcie, które umożliwia naturalne odparowanie nadmiaru wody.  

Jak przechowywać ręczniki bambusowe? 

Ręczniki bambusowe nie powinny być przechowywane w miejscach, które narażone są na wysokie temperatury. Lepiej zrezygnować z szafek, które umieszczone są nad kaloryferami. To bowiem może powodować rozluźnianie się splotów materiału. Trzeba też mieć na uwadze, iż prasowanie może spowodować, że zmniejszy się miękkość i puszystość produktów. Znacznie lepiej jest je mocniej wytrzepać przed rozwieszeniem ich na suszarce.

Odpowiednia pielęgnacja sprawia, że opisywane tekstylia zachowują swoje wyjątkowe właściwości, wpływając tym samym na zwiększenie komfortu podczas każdej porannej i wieczornej pielęgnacji. Ręczniki bambusowe to inwestycja, która jak wspomniano wcześniej, nie tylko zwiększa wygodę użytkowania, ale pozwala także zachować bezpieczeństwo skóry czy włosów.

Może Ci się również spodoba