Hokery, czy krzesła? Co lepiej wstawić do kuchni?

Domowa kuchnia to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu i ważne, byśmy zagwarantowali sobie w niej wygodne miejsca siedzące. Współcześnie, bardzo często domownicy wybierają pomiędzy kuchennymi krzesłami lub hokerami. Oba rozwiązania posiadają zarówno wady oraz zalety i nie zawsze pasują do konkretnej aranżacji. Czym się kierować przy wyborze? Przede wszystkim powinniśmy mieć z góry określony plan aranżacji kuchni oraz wysokość blatów lub stołu.

To na co warto zwrócić uwagę to również materiał, z jakiego wykonane są meble kuchenne. Z uwagi na specyfikę ich użytkowania, bardzo często narażone są one na wysoką temperaturę oraz zabrudzenia, które związane są między innymi ze spożywanymi posiłkami. Powyższe powody sprawiają, że tanie krzesła lub hokery, które z powodzeniem możemy kupić na wyprzedażach mebli, mogą okazać się naprawdę optymalnym rozwiązaniem. Mniejsza i jednocześnie przemyślana inwestycja, pozwala na zakup dobrych jakościowo mebli oraz zmniejszenie obaw o to, że szybko ulegną zniszczeniu i ich rynkowa wartość znacznie spadnie.

Co w jakiej aranżacji?

Hokery to nowoczesne rozwiązanie, które bardzo często można zaobserwować w amerykańskich filmach. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się w nowoczesnych i prostych aranżacjach wnętrz, również w dużej kuchni z zabudową wyspową. Zaletą hokerów może okazać się ich regulowana wysokość, dzięki czemu mogą być wykorzystywane przy stole lub przy podwyższonym kuchennym blacie, choć póki co zdecydowanie częściej wykorzystywane są w tej drugiej opcji. To również dobre rozwiązanie dla osób, które w kuchni mają również kącik barowy.

Krzesła kuchenne to bardziej tradycyjne meble, które wykorzystywane są jako element zestawu wraz ze stołem. W przypadku stołów, częściej sięga się właśnie po krzesła, ponieważ ich standardowa wysokość jest uniwersalna i bardzo łatwo wkomponują się w całą aranżację. Dodatkowo krzesła kuchenne zapewniają również wygodę w kilkugodzinnym użytkowaniu w trakcie obiadu, kolacji lub spotkania ze znajomymi. Dodatkowym atutem krzesłem jest ich większa mobilność oraz możliwość swobodnego wsuwania ich pod stół, co pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni użytkowej, gdy nie są wykorzystywane.

Może Ci się również spodoba