Diamentowe otwory

Diament kojarzy się z drogą i bardzo pożądaną biżuterią. Jest to bardzo rzadki minerał – czysty węgiel. Pochodzi z gromady pierwiastków rodzimych. Nazwa pochodzi od greckiego słowa adamas. W tłumaczeniu słowo to oznacza „niepokonany, niezniszczalny”. Diament jest niezwykle twardym minerałem. To najtwardsza znana substancja, która naturalnie występuje w przyrodzie.

Diamenty są wykorzystywane w wiertłach, ponieważ jakość diamentu pozwala na swobodne wiercenie otworów w najtwardszych materiałach Wiertła diamentowe są niezwykle precyzyjne i zapewniają wykonanie najlepszych otworów, przy minimalnej stracie materiału. Zazwyczaj mają stalowy korpus, a końcówka wiertła jest powlekana galwanicznie diamentem.

Diamentowe wiercenie otworów pozwala na sprawne i szybkie wykonanie wiercenia o średnicach od 8 do ponad 1000 milimetrów. Technikę diamentową wykorzystuje się do wzmocnienia wierteł, jak również pił tarczowych oraz elementów tnących. Pojawia się ona tam, gdzie niezbędne jest wiercenie otworów oraz wykonywanie różnego rodzaju nacięć. Dotyczy to przede wszystkim bardzo twardych materiałów. Można tu z powodzeniem wymienić beton, żelbeton, czy żelazo.

 

Może Ci się również spodoba