Aranżację dużej łazienki też trzeba przemyśleć!

Wygoda korzystania z dużej łazienki jest oczywista. Jest przestrzeń na zaaranżowanie schowków na wszystkie kosmetyki i chemię oraz mamy swobodę ruchów po wyjściu spod prysznica. Zanim zaczniemy brać relaksujące kąpiele czy gorące prysznice, spory komfort jest na etapie projektowania. Efekt przemyślanego urządzania, czyli nowoczesna duża łazienka, cieszy już od progu!

Łazienkowy dylemat – wanna czy prysznic?

Decyzja co wybrać, jest indywidualna. Sami powinniśmy przemyśleć, które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w naszym domu. Jedno jest pewne, nowoczesna duża łazienka ma być skrojona na naszą miarę. Wybierając wannę do nowoczesnego wnętrza, dobrze jest postawić na wolnostojącą. Ponadto, najmodniejsze są teraz zaokrąglone kształty. Dobierając pasującą, obłą, nablatową umywalkę (lub dwie) mamy zgrany komplet ceramiki. Jeśli koniecznie chcemy zabudować wannę, sprawdzi się okładzina z betonu architektonicznego lub płytek drewnopodobnych. Nowoczesne łazienki z prysznicem, to rozwiązania bezbrodzikowe. Dobrze prezentuje się spore, otwarte przeszklenie typu walk-in, tworzące wygodną strefę prysznicową. Oczywiście, dysponując sporą powierzchnią, możemy pozwolić sobie na zaaranżowanie zarówno wanny jak i prysznica, jednak wtedy szczególnie zadbajmy o spójność tych elementów.

Funkcjonalne i estetyczne rozwiązania do dużej łazienki

Zacznijmy od estetyki. Nowoczesna duża łazienka dobrze wygląda wykończona dużymi płytkami, zarówno podłogowymi, jak i ściennymi. Czasy, gdy kafle kładło się na wszystkich ścianach, od podłogi po sufit, już minęły. Teraz, modne są jasne, kwadratowe płytki na podłodze, uzupełnione w tzw. mokrej strefie, białymi lub drewnopodobnymi okładzinami ściennymi. Aby podkreślić przestrzeń, wszystko to w rozmiarze XXL. Ponadto, aranżując dużą łazienkę, warto zainwestować w dwie wygodne umywalki – oczywiście jeśli faktycznie potrzebujemy dwóch. Pamiętajmy o zachowaniu minimum 30cm odległości między nimi. W przestronnej łazience, połączenie estetyki i funkcjonalności, może stanowić dodatkowa ścianka oddzielająca strefę ubikacji od reszty pomieszczenia. Możemy wybrać albo ażurową z drewnianych listewek, albo przeszklenie w czarnej ramie ze szprosami. Oba rozwiązania są teraz bardzo modne.

Może Ci się również spodoba